• VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience!

• Wystawa VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience! to największa wystawa, jaka kiedykolwiek odwiedziła Polskę! Wystawa jest największa nie tylko pod względem powierzchni, ale również treści artystyczno-merytorycznych. To wyjątkowe i spektakularne wydarzenie zabiera widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, korzystając z najnowocześniejszych technologii. Choć dzieła Vincenta van Gogha stanowią jeden z głównych punktów tej niezwykłej wystawy, VAN GOGH & Friends oferuje znacznie więcej niż tylko prace samego van Gogha. Zwiedzający mają okazję zobaczyć kultowe obrazy siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Claude Monet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec i Paul Signac. Dzięki najnowocześniejszej technologii, ikoniczne obrazy ożywają na oczach widzów a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewnią niezapomniane emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy jest strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwala odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów van Gogha.

• Nocny Maraton Filmowy

Nocny Maraton Filmowy

W Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie po raz kolejny odbył się Nocny Maraton Filmowy przygotowany przez  panią Barbarę Dudelę i panią Iwonę Sokołowską. Jak co roku cieszył się wysoką frekwencją uczniów tej szkoły. Ta szczególna noc była wyczekiwana przez dzieci od poprzedniej edycji i spełniła najśmielsze oczekiwania przybyłych widzów.

Wszystkie dzieci pojawiły się w szkole o umówionej godzinie i z niecierpliwością chciały wejść „na salę kinową”, ściskając w ręku specjalnie przygotowany na ten wieczór bilet. Miał on podczas tej nocy ogromne znaczenie, gdyż kilkakrotnie losowane były szczęśliwe numerki.

Noc Filmowa dla wszystkich uczestników miała szczególne znaczenie. Spędziliśmy ze sobą fantastyczny czas, który pozwolił nam poznać się jeszcze bardziej i zintegrował uczniów. Niektórzy z nich pierwszy raz w życiu spędzili noc w szkole. Mimo, że tej nocy sen był najmniej istotny, radośni i szczęśliwi, choć niewyspani, ale za to bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy w sobotę rano do domów. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej takiej nocy, w której słowo szkoła nabiera zupełnie innego znaczenia...